Browar Wrężel - Tropical Little (Lidl) (IPA)

Dawno nie było żadnej pogoni za nowinkami to dzisiaj będzie! Każdy piwny geek już dobrze wie, że na najlepsze piwne deale czeka się do czwartku, wtedy to właśnie w Browarni Lidla goszczą coraz to ciekawsze, rzemieślnicze i regionalne piwa. Zdarzało mi się skorzystać z tej oferty, ale nigdy nie robiłem z tego wielkiego HALO, ani też nie rzucałem się na sklepowe półki w czwartki o 7, dziś jednak szczęśliwie nadarzyła się ku temu okazja. Jak wszyscy (albo i nie) dobrze wiedzą, czwartkowa oferta wjeżdża już w środę wieczorem i tak się przypadkiem zdarzyło, że dziś zajechałem w drodze powrotnej z pracy do jednego ze sklepów. Z trzech piw oferowanych w tym (29.03-05.04 2018) wybrałem Tropical Little i czym prędzej rozłożyłem w domu aranżację.


Piwo ma barwę jasnej, słonecznej pomarańczy i tworzy bujną, choć nieco poszarpaną pianę. Średnie zmętnienie przydaje piwu uroku, a w jego toni nie unoszą się żadne nieestetyczne drobinki, wygląd więc jest jak najbardziej pozytywny. Po dłuższej chwili po pianie pozostaje nierówny lacing przypominający wnętrze pradawnej, obrośniętej pajęczynami jaskini, gdzieś na tropikalnej wyspie.

Wyspa ta, dzięki kwitnącym na zboczach, rozgrzanych południowym słońcem owocom, pachnie cudownie, cytrusowo, pomarańczowo, ananasowo, grapefruitowo, a po dłuższym poznaniu także landrynkowo i żywicznie. Im wyższa temperatura tym lepiej, choć wciąż bardzo delikatnie, da się wyczuć także nutkę warzywną, jakby rozgrzanych, czy wręcz gotujących się warzyw.

Nie jeden śmiałek chciałby się tu znaleźć i zasmakować tego co można tu spotkać. Wytrawność, kontrująca nutka słodyczy, wyraźny żywiczny smak i aromat z elementami owocowymi, długa, żywiczna gorycz na średnim poziomie, przechodząca w przyjemny posmak i gładkość, mimo dość wysokiego (chyba nieco zbyt) wysycenia. Tak, to prawdziwie rajska wyspa z owocami, słodkimi i cytrusowymi, z drzewami ociekającymi żywicą, dostarczająca niesamowicie przyjemnych, jednoznacznie tropikalnych doznań, coś dla prawdziwie wytrawnych graczy.


Parametry:
Ekstrakt:. 14 Blg
Alk. obj. 5.8%
Rodzaj: Ale
Styl: IPA
Kraj: Polska
IBU: 70
EBC: 9

Skład: woda, słody: Pale Ale, Pilzneński, Pszeniczny Jasny, chmiel: Mosaic, Equinox, Amarillo, Centennial, Columbus, drożdże: US-05, dodatki: Pomarańcza, Ananas, Mango

Subiektywna ocena 7.5/10
Wygląd: 8/10 (kolor jasny, słoneczny, przyjemny, piana niezła, nie rewelacyjna)
Aromat: 7/10 (owoce, cytrusy, landrynka, delikatnie DMS)
Smak: 8/10 (wytrawny, owocowy, żywiczny, gładki, tropikalno-cytrusowy)
Uczucie w ustach: 7/10 (\gorzki, żywiczny posmak, gładkość, solidna goryczka)

Ocena za styl 8/10
(Poza nieco zbyt wysokim wysyceniem i delikatnym DMSem piwo jest jak najbardziej stylowe)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Które piwo pszeniczne jest najlepsze?! - przegląd Weizen-ów (2018) cz.1

Dawne browary - browar Kujawiak

browar Jabłonowo - Dubel (Doppelbock)