Rewia Piwa - po czterech latach...

Niedawno minęły 4 lata od kiedy na piwnej mapie Krakowa pojawiła się Rewia Piwa. W tym czasie oferta zmieniała się, rozszerzała, dostosowywała do wymagań klientów, ale ostatnio coś się zmieniło. Stojące wszędzie skrzynki na piwo niemal wylewały się ze sklepu, a w środku trudno było się obrócić (zwłaszcza z plecakiem pełnym piw). Skromne kilkanaście metrów kwadratowych przestało wystarczać, musiały nastąpić zmiany.

Dzisiaj pierwszy wpis powstały we współpracy, ale spokojnie, nie jest to TAKA współpraca. Każdy kto zagląda czasem na facebookowy profil bloga i czyta wpisy, doskonale wie, że w piwa zaopatruje się w znakomitej większości w Rewii Piwa, tak się jakoś złożyło. Nie mogłem więc przejść obojętnie obok niżej wymienionego.

Przeprowadzka! Ale nie gdzieś daleko, a do lokalu  tuż za ścianą. Pomieszczenie jest dużo większe, zatem i piw do wyboru będzie więcej. Lada została żywcem wyjęta i przeniesiona, zatem zagospodarowanie przestrzeni wiele się nie zmieniło. Najważniejszą innowacją jest za to regał samoobsługowy, z kraftem po który klienci sięgają najczęściej. Jest tam oczywiście Pinta, Kormoran, Alebrowar, Fortuna, czeskie lagery i sporo innych.



Ponieważ lokal jest znacznie szerszy lodówki znajdują się już nie na zapleczu, a pod ścianą naprzeciwko lady, docelowo będą to 3 urządzenia, w tym 2 na niepasteryzowane krafty. Niedługo ma także pojawić się specjalny, dedykowany regał z piwami Piwowarowni (ponoć wykonany przez samego Łukasza, piwowara). Paweł myśli także nad wprowadzeniem do oferty win.


Czyż to nie cudowne, że sklepy specjalistyczne po tych kilku latach piwnej rewolucji muszą się fizycznie rozrastać, bo oferta piw jest tak szeroka, że nie sposób jest ją pomieścić na dotychczasowej powierzchni? W Polsce mamy już znacznie ponad 200 browarów, kiedy Rewia się otwierała było ich niewiele ponad 100, sami więc rozumiecie potrzebę rozwoju. 

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko uzupełnienia wolnych przestrzeni na ścianach, oklejenia drzwi i Rewię Piwa będzie można oglądać w całej okazałości. Będzie więcej piw, jeszcze lepsze ceny i więcej swobody dla klienta, zatem zapraszamy serdecznie!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Które piwo pszeniczne jest najlepsze?! - przegląd Weizen-ów (2018) cz.1

Dawne browary - browar Kujawiak

browar Jabłonowo - Dubel (Doppelbock)