browar Bosman - Piast Chmielowe Ratuszowe (Jasne Pełne)

Piwo Piast od dawna jest kojarzone z Wrocławiem, można wręcz powiedzieć, że jednym z jego symboli. Otwórzmy zatem Piasta i przekonajmy się czy pomoc w remoncie ratusza wymaga dużego poświęcenia. 

Po przelaniu do kufla tworzy się szybko znikająca, piana zbudowana z dużych i średnich pęcherzyków. Po kilku minutach pozostaje po niej cieniutki kożuszek. Piwo jest klarowne a jego barwa to złoto/ciemna słomka. Z dna, w gęstych koralikach unoszą się w górę malutkie bąbelki dwutlenku węgla. Zjawisko utrzymuje się przez cały czas, aż do ostatniego łyka. Wysycenie jest jak najbardziej prawidłowe i nie przeszkadza w degustacji. W aromacie czujemy całkiem przyjemne cytrusowo-trawiaste nuty z domieszką żywicy. Jak na piwo za 2.89 zł, jest bardzo dobrze. Smak nieco odbiega od doznań zapachowych, znika limonka a na pierwszy plan wysuwa się trawiastość i szyszkowa żywica. Po kilku łykach goryczka daje o sobie znać a w ustach utrzymuje się, bardzo przyjemne, herbaciane ściąganie. Gdy kufel powoli się opróżnia na szkle pozostaje fragmentaryczny lacing. Pozytywnie zaskakuje również treściwa etykieta. Dzięki niej wiemy dokładnie jakich chmieli użyto w czasie warzenia.

Jak widać uwarzenie dobrego piwa za 3 złote nie jest problemem, wystarczy chcieć, a we Wrocławiu chęć, jakoś wrosła w świadomość mieszkańców i Ja, jako turysta wyczuwałem ją w powietrzu. Zdecydowanie polecam Chmielowego Ratuszowego Piasta. Dzięki niemu można w łatwy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Subiektywna ocena:
Wygląd 7/10
Aromat 7/10
Smak 7/10
Uczucie w ustach 7/10

Parametry:
Alk. wag. ?%
Alk. obj. 5.5%
Rodzaj: Lager
Styl: Jasne Pełne
Kraj: Polska

Skład:
Woda, słód Jęczmienny, chmiele Cascade, Zeus, Hellertau Tradition, drożdże.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Które piwo pszeniczne jest najlepsze?! - przegląd Weizen-ów (2018) cz.1

Dawne browary - browar Kujawiak

browar Jabłonowo - Dubel (Doppelbock)